"קרן אור" הינה תכנית ייחודית ללימודי תואר ראשון במדעי המחשב או במנהל עסקים במרכז הבינתחומי הרצליה. התכנית מיועדת לצעירים וצעירות בעלי פוטנציאל לימודי גבוה ומוטיבציה חזקה אשר הינם מעוטי יכולת כלכלית ואינם עומדים בתנאי הקבלה הרגילים למקצועות אלה.

התכנית מאפשרת למועמדים המתאימים, שהרקע הכלכלי-חברתי בו גדלו הקשה עליהם לקבל הזדמנות ראויה להצליח בלימודים ולעמוד בקריטריוני הקבלה הגבוהים של המוסדות להשכלה גבוהה, להשיג תואר אקדמי בתחום מדעי המחשב או מנהל עסקים ולהשתלב בענף ההיי-טק או במגזר העסקי.

סטודנטים בתכנית "קרן אור" זוכים לתמיכה אקדמית, הכוללת מכינות במתמטיקה ובמדעי המחשב, שיעורי תגבור, חונכות אישית וליווי אקדמי ואישי. תכנית הלימודים במדעי המחשב נפרסת על פני ארבע שנים במקום שלוש כמקובל, כדי להקל על העומס הלימודי.

המתקבלים לתכנית זוכים במלגת שכר לימוד של למעלה מ- 90%. שכר הלימוד לתואר כולו בתכנית עומד כיום על 9,000 ₪ והוא נפרש בהדרגה על פני כל שנות הלימוד.​שכר הלימוד

הלימודים לתואר הראשון בתכנית קרן אור ממומנים על-ידי מלגה. שכר הלימוד לתואר כולו הוא 9,000 ₪ בלבד, והוא מחולק על פני שנות הלימודים. תלמידי התכנית במסגרת תואר ראשון במדעי המחשב ישלמו בארבע השנים 4,000 ₪2,000 ,₪ 2,000 , ₪ ו-1,000 ₪ בהתאמה. (לתשומת לבכם, סכום זה הוא פחות מ- 10% משכר הלימוד המלא במרכז הבינתחומי הרצליה). ​


מועמדים המעוניינים להתייעץ עם סטודנטים מהתכנית או עם סגל התכנית בקשר להתאמתם, מוזמנים ליצור קשר עם משרד הרישום ויופנו לגורם המתאים.