הובלת המאמץ לשיקום שירות החוץ-ישראלי

הדסק נמצא בשלבים האחרונים של פרויקט רחב היקף, הן ברמה הבינ"ל והן ברמה הלאומית, אשר הצליח לכנס אליו את כל בעלי העניין הרלוונטיים בתהליך, בניסוח חוק חדש לשירות החוץ הישראלי, אשר ישקם את חיוניותו ומעמדו בתהליך קבלת ההחלטות הלאומית.

ניצול יתרונות ישראליים להצלחה עולמית

במסעותיו בחו"ל ובעולם, מציג השגריר רון פרושאור בפני קהלים שונים, יהודים ולא-יהודי, את הדרכים השונות שבהן ישראל נוקטת באתגרים הניצבים בפניה לטובתה, וכיצד היא הופכת את אתגרים אלו לנכסים. כמו כן, הצוות שלנו מנחה ותומך בארגון האזרחי "ISRAELIS", שמטרתו לשפר את תדמיתה של ישראל באמצעות קידום דיאלוג ואינטראקציה שוטפת בין הישראלים והקהילה הבינ"ל.

דיוני שולחן עגול

לקראת חקיקת חוק שירות החוץ הישראלי, גיבשנו בעלי עניין מהממשלה, המגזר הפרטי והחברה האזרחית על מנת להתמודד עם הנושאים שצריכים לעמוד בבסיס הצעת החוק, כגון סיוע החוץ הישראלי והשקפת העולם העולמית. שרת החוץ של רואנדה, לואיז מושקיאבו, השתתפה באירוע וסיפקה תובנות חשובות לגבי ההתפתחויות האחרונות ביחסים בין ישראל לאפריקה והאפשרות להזדמנויות עתידיות.

השקת האקסלרטור הדיפלומטי הראשון מסוגו בעולם

הדסק שוקד על השקת אקסלרטור דיפלומטי במטרה להעצים את יוזמות החברה האזרחית בתחום הדיפלומטיה - מהדיפלומטיה הציבורית ועד לדיפלומטיה בתחום בעולמו השכלה הגבוהה בשאיפה שיוזמות אלו יהיו בעלות השפעה ממשית על שירות החוץ הישראלי.

העקרונות העיקריים של האקסלרטור הם:
1.תוכנית מנטורים מפתותחת

2.יצירת קשרים ופתיחת דלתות

3.תמיכה אקדמית

כנסים מקצועיים בתחום הדיפלומטיה הבינלאומית

מכון אבא אבן לדיפלומטיה בינלאומית בבינתחומי בשיתוף מכון גולדה מאיר למנהיגות וחברה קיימו כנס לציון 120 שנים להולדתה ופועלה של גולדה מאיר – "הדיפלומטית העברית הראשונה", בסימן יום האישה הבינלאומי. הכנס נערך בבינתחומי בהשתתפות השגריר רון פרושאור, ראש מכון אבא אבן לדיפלומטיה בינלאומית בבינתחומי; ח"כ ציפי לבני, יו"ר מפלגת התנועה וחברת כנסת מטעם המחנה הציוני; מר שאול רחבי, נכדה של גולדה מאיר ויו"ר מכון גולדה מאיר למנהיגות וחברה; השופטת (בדימוס) דורית בייניש, לשעבר נשיאת בית המשפט העליון; פרופ' גבריאלה שלו, לשעבר שגרירת ישראל באו"ם; אלוף (מיל') שלמה גזית, לשעבר ראש אמ"ן בצה"ל; דיפלומטים בהווה ובעבר, אקדמאים ובכירים במערכת יחסי החוץ של מדינת ישראל.