​67 שנה לאחר ייסודה ממשיכה מדינת ישראל להתמודד עם אינספור איומים הקוראים תיגר  על זכותה לקיום ולהגנה עצמית תוך קמפיין בלתי פוסק של הסתה, דה-לגיטימציה ודה-מוניזציה. מדינת ישראל היא דמוקרטיה מתגוננת הניצבת כיום בחזית המאבק העולמי מול גלי הטרור והרדיקליזציה. למרות היותה של ישראל מגדלור של חירות, שוויון וחופש ביטוי, באזור נגוע בהפרות זכויות אדם והרג חסר אבחנה, בוחר העולם לבקר אותה בחריפות, תוך ניסיון לפגוע במעמדה ולערער את  הכלכלה שלה.  

אתגר הדה-לגיטימציה וההסתה הוא אתגר חסר תקדים בהיקפו והשלכותיו ולכן דורש אסטרטגיה חדשנית של חינוך לדיפלומטיה אמיצה וחותרת למגע. הקתדרה לדיפלומטיה בינלאומית על שם אבא אבן שמה לה למטרה להגדיר מחדש את כללי המשחק של השיח הדיפלומטי ולמצב את מעמדה של ישראל כשחקן משפיע בזירה הבינלאומית.

קמפיין הדה-לגיטימציה כנגד ישראל מובל על-ידי תנועת החרם, משיכת השקעות וסנקציות
הידועה כ – BDS (Boycott Divestment and Sanctions). תנועה זו שמה לה למטרה להציג את ישראל כמדינת אפרטהייד להסית נגדה ולבודד אותה ממשפחת העמים. תנועה זו שואבת את הלגיטימציה שלה דרך האפליה הממוסדת והמבנית כנגד ישראל באומות המאוחדות. המערכה כנגד תנועת החרם אינה יכולה להתקיים רק ברחבי הקמפוסים השונים ודרך המדיה החברתית, על מנת לנטרל את צינור החמצן של תנועה זו עלינו להיאבק באפליה הממסדית כנגד ישראל במסדרונות ובאולמות משפחת העמים קרי, באו"ם.