הסטודנטים יתוודעו לבני הנוער ולמצוקותיהם ויסייעו להם תוך מתן מידע על זכויות, הכוונה והתנהלות מול הגורמים הרלוונטיים במקרי הצורך, מעסיקים, גורמים במערכת החינוך, פקידי סעד וגורמי משטרה. בנוסף, תתבצע עבודה במרכזי הפעילות השונים בהנחיית ילדים ובני נוער בסוגיות הקשורות למעמדם של ילדים בחברה, במטרה להעצים אותם ולהקל עליהם את ההתנהלות היומיומית.

 

הסטודנטים ישתלבו בפעילות המרכזים של עמותת עלם לאחר שיעברו הכשרה והשתלמות ראשונית מטעם עלם שתיערך בשבוע החונכות. לצד הענקת הסיוע המעשי, ילמדו משתתפי התוכנית תכנים אקדמיים משיקים במסגרת הרצאות במתכונת של קורס פרונטאלי.

יילמדו סוגיות הנוגעות לזכויות ילדים, הסדרה מחודשת של מערכת היחסים שבין ילדים להוריהם בזיקה למעמד ותפקיד המדינה, עיקרון טובת הילד כמודל החלטה בעניינם של ילדים, התעללות וענישה גופנית כלפי ילדים, חובת דיווח, ייצוג ילדים במערך בית ספרי והיבטים טיפוליים ומשפטיים של אלימות מינית. 

 

מעבר לחווייה החינוכית והפרקטית בעצם העשייה ההתנדבותית, ירכשו הסטודנטים נקודת מבט משפטית ייחודית, ניסיון וידע בעבודה עם ילדים ובני נוער, אשר עשויה להעשיר את הידע המקצועי שלהם כעורכי דין לעתיד.

הציון יורכב מן העבודה המעשית בשטח, השתתפות תורמת בשיעורים וכן סימולציה/ עבודת גמר.

הפעילות המעשית תתבצע במקומות שונים ברחבי הארץ והשיבוץ אליה ייעשה תוך ניסיון להתחשב בבקשות הסטודנטים.

 

  • הקליניקה מיועדת לתלמידי שנה ג' ומעלה, בעלי מחויבות חברתית לקידום זכויות ילדים ונוער ויכולת תקשורת טובה עם צעירים.
  • הקבלה מותנית בראיון אישי.
  • הקליניקה מזכה ב 6 ש"ס. כ- 40 שעות הוראה אקדמיות.
  • תתקיים הכשרה בשבוע החונכות.
  •  4-6 שעות עבודה מעשית בשבוע לאורך שנה קלנדרית מלאה.

 

בפניות הנוגעות להרשמה ניתן לפנות ל- teenagers.clinic@gmail.com