מטרת התכנית הינה להרחיב ולהעשיר את יכולותיהם הקליניות של הלומדים בה ולסייע להם בגיבוש וזיקוק קולם ודרכי עבודתם המקצועית בתכנית מושם דגש על לימוד מרכיבים תרפויטיים שהוכחו כמרכזיים ביותר ליעילות הטיפול ובכלל זה צורכי התקשרות ועבודה ממוקדת רגש וחוויה. הלימודים משלבים תכנים ממדעי המוח, טיפול בטראומה בילדות ובבגרות בגישה אינטגרטיבית והתמקצעות מעמיקה בגישות מהמובילות בעולם הפסיכותרפיה האינטגרטיבית ומבוססת-המחקר בשנים האחרונות: טיפול ממוקד-רגשות EFT, סכמה תרפיה, טיפול זוגי ממוקד-רגש EFT, AEDP,טיפול אינטגרטיבי בילד, בדיאדה הורה-ילד, בהורות ועוד. תהליך הכשרה זה, מפתח יכולת אבחון והמשגה מורכבת ואינטגרטיבית, המבוססת על בקיאות תיאורטית ויישומית של מגמות עכשוויות בפסיכואנליזה, ב-CBT וכמובן בגישות האינטגרטיביות המובילות.

את תהליך הלמידה מוביל סגל הוראה הנמצא בחוד החנית של התיאוריה, המחקר והפרקטיקה הקלינית בישראל. סגל הוראה זה, שם לו למטרה לראות ולתת מענה לצרכי ההתפתחות המקצועית והאישית של הלומדים בו בפרט ושל קהילת המטפלים/ות בארץ ככלל. תכנית 'הגל החדש' משתלבת במערך האקדמי העשיר של בית ספר ברוך איבצ'ר לפסיכולוגיה בבינתחומי הרצליה, תוך יצירת סינרגיה ייחודית עם החוקרים והמרצים בבית הספר, עם סגל התכניות הקליניות ועם אנשי הקליניקה המחקרית החדשה.

השילוב הייחודי של בסיס תיאורטי וקליני רחב,התמקצעות בגישות עדכניות מהמובילות בעולם הפסיכותרפיה וארגז כלים טיפולי עשיר, יאפשר לבוגרי התכנית התפתחות מקצועית ואישית נרחבת. הלימודים בתכנית מהווים שער כניסה לקהילה טיפולית-אקדמית תוססת ולומדת, המקיימת קשרים עם מרצים וקלינאים רבים בארץ ובחו"ל.