בית הספר הוקם בשנת 2001 במטרה לטפח דור של מנהיגות צעירה ורחבת אופקים גם בארצות שמעבר לים ולהעמיק את הקשר בין ישראל לבין התפוצות. ייחודו של בית הספר הבינלאומי טמון בשילוב בין מצוינות אקדמית לבין ערכים ציוניים והשאיפה להעמקת הקשר בין ישראל לתפוצות.

 

בית הספר נמצא במגמת גידול מאז הקמתו: מספר הסטודנטים עומד כיום על כ- 2000 סטודנטים המגיעים מלמעלה מ- 90 מדינות כגון: תורכיה, מרוקו, סינגפור, מקסיקו, שוויץ, שבדיה, גרמניה, איטליה, צרפת, אנגליה, ארגנטינה, זמביה, ברזיל, הודו, דרום אפריקה, צ'ילה, דרום קוריאה, סיירה-לאון, קולומביה, גואטמאלה, הונדורס, פרו וונצואלה, סרביה, ארה"ב ועוד. חלק גדול מתלמידי בית הספר הבינלאומי בוחרים לעלות לארץ ולהישאר בישראל בתום לימודיהם (כ- 70%), להתגייס לצה"ל, להקים משפחה או עסק, ואחרים חוזרים לארצות מוצאם והופכים לשגרירים של רצון טוב של מדינת ישראל.

צוות בית הספר הבינלאומי בבינתחומי הרצליה תומך ומלווה את הסטודנטים בתקופת לימודיהם ובנוסף, תלמידי בית הספר נהנים מתכניות חברתיות מגוונות, הכוללות טיולים חווייתיים בארץ, סופי שבוע נושאיים, ארוחות שבת משותפות, התנדבות קהילתית, ואירועים רבים אחרים המלווים את תקופת לימודיהם בישראל. התכניות החברתיות נועדו לסייע לסטודנטים מהעולם להכיר את ישראל ואת החברה הישראלית באופן בלתי אמצעי.