"עשבים עושים - סטודנטים מפיצים קיימות" 

פרויקט מס' 1: איך מגדלים אוויר נקי?


בעקבות החשיפה לתופעת "תסמונת הבניין החולה" בקורס " זיהום אויר, מים וקרקע" של פרופ' יואב יאיר, הסטודנטים איתי ויקטור ודניאל פפקין (שנה ב') הרימו יוזמה בשם "״עשבים עושים - סטודנטים מפיצים קיימות״ -  סדרת פרויקטים קצרים וקלים לביצוע בקמפוס במטרה לעורר מודעות במגוון הנושאים הבוערים בעולם הקיימות.

לאחר שקיבלו אור ירוק מהנהלת בית הספר ומאב הבית להשתמש בקומה השנייה של בניין קיימות, איתי ודניאל באו עם רעיון פורץ-דרך כיצד לצמצם את "תסמונת הבניין החולה" באמצעות שילוב ייחודי של צמחים בעלי תכונות ספציפיות העשויות להגביר את ריכוז החמצן בבניינים... ובכך גם לשפר את ביצועי הסטודנטים והסגל במרחב הלימודי. 

בעזרתה של דולב גורדון, חברה מהמסלול, ושיתופי פעולה עם אלמי ומשתלת פאר בהרצליה שתרמו בנדיבות את הכדים והעציצים למען הפרויקט, הם הציגו את הפיילוט הראשון בקומה השנייה בבניין קיימות. 

אנו מחויבים לצייד את הסטודנטים שלנו בסט כלים ייחודיים ובאסטרטגיות מעשיות בכדי לאפשר להם להתמודד עם הבעיות והאתגרים שניצבים מולנו במאה ה-21. אנו מאמינים כי רק ע"י עידוד יצירתיות מחשבתית ניתן יהיה להציב פתרונות חדשניים שייסעו להתמודד עם האתגרים הללו. 

"לא נוכל לפתור בעיות באמצעות אותה צורת חשיבה שהשתמשנו בה כיצרנו אותן" אלברט איינשטייןלמידע נוסף על הפרויקט לחצו כאן 

סרטון הרצאת טד שמסביר על "תסמונת הבניין החולה"