מאגרי המידע שאתם חייבים להכיר


מגזין "אוונגרד" וצוות ספריית מרק ריץ' קיבצו עבורכם מספר מאגרי מידע ששווה להכיר.


מאת: כרמל בן-דורצוות המידעניות בספריית מרץ ריץ' בבינתחומי דואגות תמיד שתהיה לנו, הסטודנטים, גישה למגוון רחב של מאגרי מידע, אך לעתים מרוב המבחר אנחנו מפספסים מאגרי מידע טובים ויעילים. לכן, החלטנו לעשות לכם סדר בבלגן ולמצוא עבורכם את מאגרי המידע שאתם

חייבים להשתמש בהם בעבודה הבאה.

 

בכדי להגיע לכלל מאגרי המידע בכתבה ולרבים נוספים, יש להכנס לאתר הספריה​.

 

Statista 

האם ניסיתם למצוא מהם המוצרים הכי נחשקים בפייסבוק או מי הן המדינות המובילות בייצור קפה? את התשובות לשאלות אלה ועובדות סטטיסטיות נוספות תוכלו למצוא במאגר המקוון "סטטיסטה". מאגר מידע בעל ממשק ידידותי ונוח למשתמש, המציג נתונים סטטיסטיים בצורות שונות כמו אחוזים וגרפים. בנוסף, המאגר מאפשר הורדה של הנתונים הגולמיים שנאספו במחקרים ומאפשר להיכנס לנעליו של החוקר ולנתח אותם בעצמכם. ניתן להוריד את הנתונים כקבצי PDF, 'פאואר-פוינט' ואקסל לנוחיותכם. 

 

 

Global Finance Data 

האם הכלכלה נמצאת בדמכם? רוצים לדעת יותר לגבי שוק המניות אך פחדתם לשאול? הצטרפו היום לאלפי האנליסטים, החוקרים ואנשי העסקים המשתמשים במאגר המידע מהגדולים בתחום. במאגר מידע זה תוכלו לעקוב אחר ההחלטות הכלכליות החשובות החל מהמאה ה-18 ועד לימינו, להכיר את שוק המניות בארצות הברית ובאנגליה מקרוב ולהתעדכן בעזרת המאמרים, הדוחות והמחקרים הכי עדכניים בשוק. ייחודיות המאגר היא באפשרות להשתמש במסנני מידע ייחודיים המאפשרים לא "ללכת לאיבוד" בעקבות הידע הרב הקיים בתחום. על מנת להשתמש בחופשיות במאגר זה יש ליצור בו משתמש עם כתובת המייל שקיבלתם בבינתחומי.

 

 

IVC Research Center 

תהיתם אי פעם מי הם הסטארט-אפים הישראליים? כל מה שרציתם לדעת נמצא במאגר המידע IVC. מדריך עסקי המציג מידע על כלל הפרויקטים השונים הקיימים במדינית ישראל. בנוסף, מאגר זה מאפשר לכם להצטרף לעלון חדשות תקופתי בו תוכלו להתעדכן באופן שוטף על הנושאים הכי חמים בתחום. על מנת להשתמש במאגר זה יש לגשת למידעניות ולקבל שם משתמש וסיסמא.

  

 

Buzzilla 

איך לא חשבו על זה קודם? מאגר חדשני המתמחה  בניתוח תכנים ציבוריים. תהיתם אילו סוגי מידע ניתן לדלות ממיליוני הפוסטים העולים מדי יום לפיד הציבורי בפייסבוק? 'באזילה' תספק לכם את התשובה לכך. מאגר זה עוקב אחר כל המידע המקוון העולה באופן ציבורי בבלוגים, באתרי החדשות וברשתות החברתיות השונות בשנתיים האחרונות ומאפשר לנתח את המידע ולבדוק את דעת הגולשים על הנושאים השונים. כדי להשתמש במאגר מידע זה יש לפנות למידעניות ולקבל שם משתמש וסיסמא.

 

 

Forrester Research 

מביני עניין בתחום המחשבים והטכנולוגיה ורוצים להרחיב את אופקיכם בעולם המחשוב? מעוניינים לדעת אילו אפליקציות לסמארטפונים יהיו קיימות בעוד שנה? מאגר מידע זה מכיל מידע על תחום המחשבים ועל תחומים משיקים העושים שימוש בטכנולוגיה עכשווית. כמו כן, המאגר נותן מבט לעבר העתיד ומספק תחזיות על ההתפתחות הטכנולוגית הצפויה בחמש שנים הבאות. עם זאת, נדגיש כי הוצאת דוחות מהמאגר תעשה בעזרתן של המידעניות בספריית המרכז בלבד. 

 

 

IBISWorld 

רוצים לדעת על מחקרי שוק או ניתוחים של מגמות צרכניות בענף תעשייה מסוים? זה המאגר בשבילכם. מאגר זה עושה "זום אאוט" מהחברה הקטנה אל תוך ענף התעשייה כולו ומאפשר לראות את התמונה השלמה. בין אם מדובר בחמש החברות המובילות בענף או איזה מוצר שולט באותו ענף - הכל נמצא כאן.

 

 

WARC 

אם החלטתם להתמקד בחתיכה אחת מהפאזל, מאגר מידע זה מאפשר זאת. באמצעות מאגר זה ניתן לקבל מידע על מקרי בוחן או טרנדים ספציפיים בחברות הכלכליות הגדולות ברחבי העולם.

 

אז עכשיו שהשלמתם את עבודתכם באמצעות המידע המצוי בכל אחד ממאגרי המידע לעיל, כדאי להזכיר שקיימים עוד הרבה מאגרי מידע במרכז האישי באתר הבינתחומי הרצליה. לכל מידע נוסף, ניתן לקבוע פגישה עם כל אחת מהמידעניות הנמצאות בקומת הכניסה בספרייה. 


שיהיה בהצלחה!